Svetový deň reumatizmu 2017 sa blíži, rezervujete si svoj čas na 14. októbra.
Pozvite rodinu, priateľov, známych a všetkých, ktorých by ste v ten deň chceli mať pri sebe.
Pripravili sme pre Vás zaujímavý program k SDR 2017 (WAD 2017):
11.10.2017 seminár „Od teórie k praxi“ v NÚRCH Piešťanoch od 14.00 hod.
12.10.2017 Svetový deň reumatizmu – sledujte mediálnu kampaň
13. -15.10.2017 2. M-Vk
14.10.2017 od 14. – 16. hod. „Pohnime sa s reumou!“ na Námestí slobody v Bratislave „1 000 000 krokov pre reumatikov“ s palicami Nordic Walking
14.10.2017 od 19. hod. Slávnostný večer SDR 2017 a vyhlásenie výsledkov novinárskej súťaže KROK 2016 v Štúdiu 2 v budove Slovenského rozhlasu.
V programe vystúpi FS Sobotište a Robo Opatovský. Príďte všetci a zoberte so sebou aj tých, s ktorými radi trávite svoj voľný čas. NEOBANUJETE.
12. október je Svetovým dňom reumatizmu a my si vždy októbri, už od roku 1996, pripomíname mediálnou kampaňou a verejnými podujatiami, že zápalové reumatické ochorenia (artritídy) sú závažným medicínskym problémom pre pacientov i spoločnosť.
Cieľom celosvetovej kampane je povzbudiť ľudí s reumatickým ochorením, ale aj tých, ktorí im priamo pomáhajú, aby využili každú možnosť na zlepšenie a skvalitnenie života reumatikov.
Reuma je chronické zápalové ochorenie kĺbov a nie je to choroba len starých ľudí. Môže sa objaviť naozaj kedykoľvek a to aj u malých detí. Bolesť, deformity, zmeny na kĺboch, či trvalá invalidita. Aj taký je život s reumou. Zvýšenie informovanosti o reumatických ochoreniach však môže prispieť k včasnej diagnostike a liečbe.
Liga proti reumatizmu SR sa v rámci SDR aj tento rok globálne spája s celým svetom a informuje o reume ešte viac a otvorene. Pripomeňme si, že z celosvetového čísla 350 miliónov reumatikov sužuje táto choroba viac ako 50 000 Slovákov. V októbri bude teda, aj vďaka Lige proti reumatizmu SR, ktorá pripravila viacero podporných podujatí, počuť o reume oveľa viac.
Snažíme sa aj touto formou upozorniť verejnosť na špecifické problémy takto postihnutých pacientov a povzbudiť ich, aby lepšie zvládali dôsledky ochorenia a vedeli, že s bolestivým ochorením nie sú sami.
Liga proti reumatizmu SR vznikla v roku 1990, má 17 organizačných jednotiek, z toho 15 miestnych pobočiek a dva špecializované kluby.
Vďaka bohatej tradícii a systematickej činnosti Liga proti reumatizmu SR patrí medzi uznávané pacientske združenia na Slovensku. Sme riadnym členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR, Národnej rady osôb so zdravotným postihnutím, Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov a Slovenskej humanitnej rady.
V OZ LPRe SR si dlhodobo kladieme za cieľ:
- Znížiť záťaž reumatických ochorení (RO) na jednotlivca a spoločnosť
- Zlepšiť liečbu, prevenciu a rehabilitáciu RO
- Zlepšiť vzdelávanie a osvetu o RO
- Zlepšiť každodennú starostlivosť o ľudí s RO
Máme bohatú vlastnú publikačnú činnosť a od roku 2008 organizujeme novinársku súťaž KROK. 14. októbra o 19. hod. slávnostne vyhlásime už po 9.-krát výsledky súťaže a udelíme Novinársku poctu KROK 2016 v budove Slovenského rozhlasu v Štúdiu 2.
Hlasovať v súťaži môžete do 30. septembra 2017: https://www.mojareuma.sk/krok-2016-od-1-5-2017/
Náš nový projekt LPRe SR „Pohnime sa s reumou!“, ktorý slávnostne zahájime v Bratislave, má ambíciu, aby sa stal dlhodobou a systematickou pohybovou aktivitou pre reumatikov, ale aj ich blízkych, zdravých sympatizantov, lekárov, zdravotné sestry, osobných asistentov, podporovateľov a celú rodinu na podporu pohybových aktivít a zdravého životného štýlu pacientov s reumatickými chorobami.
Našou métou v roku 2017 je urobiť „1 000 000 krokov pre reumatikov“ s projektom „Pohnime sa s reumou!“ na podporu pacientov. Do projektu „Pohnime sa s reumou!“ sa zapoja cez severskú chôdzu Nordic Walking štafetou už od septembra aj miestne pobočky a kluby LPRe SR, a aj takto názorne poukážeme pri Svetovom dni reumatizmu 2017, aký dôležitý je pravidelný a zdravý pohyb pre pacientov s reumatickými ochoreniami, aby sa predchádzalo trvalým poškodeniam a stuhnutiu kĺbov.
Hlavným partnerom projektu „Pohnime sa s reumou!“ je: Sanofi Genzime
Partneri projektu „Od teórie k praxi“ sú: